توافق اولیه ساخت بیمارستان سرطان یزد

مدیر درمان اداره کل تامین اجتمای استان یزد اعلام کرد: تامین اجتماعی استان در سال گذشته روزانه ۹۸۵ میلیون تومان صرف سلامت بیمه‌شدگان یزدی خود کرده است.

 

(ایسنا) – یزد، دکتر "محمدحسین توحیدی‌فر" در آستانه هفته سلامت و همچنین هفته کار و کارگر در نشست با خبرنگاران ضمن بیان این مطلب، افزود: در سال گذشته در مجموع ۳۵۹ میلیارد و ۳۱۹ میلیارد تومان هزینه‌های درمان بیمه‌شدگان یزدی تامین اجتماعی شده است.

وی ادامه داد: ۱۰۸ میلیارد تومان از این هزینه مربوط به هزینه‌های مستقیم شامل درمانگاه‌های تامین اجتماعی و بیمارستان شهدای کارگر شده و ۲۵۱ میلیارد و ۲۵۶ میلیون تومان نیز مصروف هزینه‌های غیرمستقیم شده است.

وی با بیان این که بیش از ۹۰ درصدی برنامه‌های حوزه درمان تامین اجتماعی در سال گذشته محقق شده است، اظهار کرد: یکی از مهمترین این برنامه‌ها ساخت و تجهیز پلی‌کلینیک تخصصی بافق بود که خوشبختانه هفت ماه زودتر از موعد مقرر آماده بهر‌ه‌برداری ‌و در سفر ریاست جمهوری به یزد افتتاح شد.

وی در این رابطه ابراز امیدواری کرد که مشکل تامین نیروی انسانی و پزشک متخصص این مرکز درمانی نیز با تعامل دانشگاه علوم پزشکی و تامین اجتماعی مرتفع شود.

توحیدی‌فر همچنین با اشاره به مصوبه افزایش ۴۸ تخت‌خوابی بیمارستان ۲۵۶ تخت‌خوابی شهدای کارگر شهر یزد، اضافه کرد: بهسازی این بیمارستان نیز از پارسال آغاز شده و هم‌اکنون بازسازی بخش قلب بیمارستان مراحل تکمیلی خود را سپری می‌کند.

وی به ساخت و تجهیز اطلاق عمل هشت این بیمارستان و ایجاد و تجهیز ژد فرود بالگرد این بیمارستان به عنوان دیگر اقدامات صورت گرفته در سال گذشته اشاره کرد.

این مسئول اجرای پایلوت طرح کشوری نسخه الکترونیکی در شهر یزد از سال گذشته را نیز یادآور شد و گفت: در سال گذشته ۸۰۰ نسخه سرپایی بیماران مراجع به تعدادی از فوق‌تخصص‌های خون و سرطان به صورت الکترونیکی ثبت شد که امسال در حوزه فوق تخصصان روماتولوژی و غدد و مغز و اعصاب نیز از دهم اردیبهشت‌ماه دنبال می‌شود.

وی ادامه داد: این بیماران پس از مراجعه به این پزشکان تعیین شده، از طریق کارت ملی اقدام به دریافت داروی خود از داروخانه می‌کنند و حتی در صورت نبودن یکی از اقلام دارویی در یک داروخانه مشخص می‌توانند مابقی اقلام دارویی خود را از داروخانه‌ای دیگر در سراسر کشور دریافت کنند. ضمن این که نظارت بر تجویز و مصرف دارو بیشتر و شاهد کاهش سرگردانی بیماران و نیز مصرف دارو خواهیم بود.

وی از دیجیتالی شدن کلیه دستگاه‌های رادیولوژی استان و حذف مصرف فیلم در آنها در راستای کمک به حفظ محیط زیست خبر داد و گفت: در مقوله کنترل و پیشگیری از بیماری دیابت به عنوان یکی از شایع‌ترین بیماری‌های استان نیز طرح بیماریابی و آموزش بیماران دیابتی و غیره را در وهله اول برای افراد تحت پوشش و سپس رای عموم مردم استان دنبال می‌کنیم.

توحیدی‌فر پیگیری ساخت سالن ورزشی چند منظوره تامین اجتماعی استان و همچنین ساخت مجموعه اداری تامین اجتماعی با اعتبار یک میلیارد تومان، آغاز به ساخت درمانگاه جدید تامین اجتماعی ابرکوه، توسعه درمانگاه‌های اردکان و میبد را از دیگر اقدامات انجام گرفته و در دست اقدام مدیریت درمان تامین اجتماعی استان برشمرد.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان در پایان نیز از توافق اولیه بین تامین اجتماعی و شرکت خارجی توسعه هیوندای(HTC) برای ساخت بیمارستان سرطان یزد خبر داد و گفت: با انجام توافق نهایی، این بیمارستان ۱۵۰ تخت خوابی و خاص بیماران سرطانی در مدت کمتر از سه سال ساخته و تجهیز خواهد شد.

پایان خبر

این خبر را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to Twitter
  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

آخرین اخبار

تبلیغات

kosar