افتتاح نخستین و تنها تولیدکننده سرامیک‌های صنعتی تکنولوژی فست‌فایر در میبد

شرکت آلومین سرام نگین میبد به عنوان نخستین و تنها تولیدکننده سرامیک‌های صنعتی تکنولوژی فست‌فایر با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در شهرک صنعتی جهان‌آباد شهرستان میبد به بهره‌‌برداری رسید.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، مدیرعامل این واحد تولیدی در آیین بهره‌برداری از این واحد با تأکید بر ضرورت صرفه‌جویی در مصرف آب و برق و گاز برای فرآیند آسیاب کاشی اظهار داشت: برای این فرآیند تا ۴۰ ساعت زمان نیاز است و لازم بود تا این زمان را کاهش داده و بازدهی را بیشتر کنیم.

مهدی جنگلی با اشاره به نیاز به واردات گلوگه‌های سرامیکی برای تولید در سطح کشور اضافه کرد: تحریم‌ها و خرید ماشین‌آلات برنامه زمان‌بندی ما را برای تولید به هم زد و مجبور شدیم فرایند را به شکل دیگری دنبال کنیم.

وی با بیان اینکه ماشین‌آلات این واحد تولیدی ساخت آلمان و ایتالیا است و از طریق ترکیه به داخل کشور منتقل شده است، عنوان کرد: این واحد با بیش از ۳۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری به بهره‌برداری رسیده و نیمی از سرمایه آن از اعتبارات بانکی تامین شده است اما نتوانستیم از تسهیلات یارانه‌دار و کم‌بهره‌ استفاده کنیم.

مدیرعامل آلومین سرام با بیان اینکه مشکلاتی نیز بر سر راه تولید داریم، عنوان کرد: این شرکت از محل جاری شرکا تامین اعتبار شده و ۵۰ نفر سهام‌دار دارد و اگر کمکی از سوی دولت به این مجموعه بشود به صنعت و تولید کشور کمک شده چراکه خوراک تمامی تولیدکننده‌های کاشی و سرامیک را تأمین می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه اگر دچار مشکل شویم به طور قطع شرکت‌های بهره‌بردار نیز در سطح استان دچار مشکل خواهند شد، افزود: بیش از ۹۵ درصد مواد اولیه ما خارجی است و واردات آن مشکلات ارزی و گمرکی دارد ضمن اینکه مواد تولیدی داخل کیفیت و اکسید لازم را برای کار ندارد و نمی‌توانیم استفاده کنیم.

جنگلی همچنین خواستار معافیت‌های مالیاتی و بسته‌های حمایتی شد و گفت: برای مواد اولیه بر اساس فرمول، اکسید نیاز داریم که باید از کشورهای خارجی تامین کنیم.

وی با اشاره به اینکه اطلاع داریم سرمایه و تسهیلات دولت نیز محدود است، گفت: امید است برنامه‌ای باشد تا بتوانیم از تسهیلات تنفس‌دار و بلندمدت استفاده کنیم تا صنایعی که مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند تداوم فعالیت داشته باشند.

به گزارش فارس، در این واحد صنعتی در حال حاضر بیش از ۱۰۰ نیرو مشغول کار شده‌اند و با توجه به اینکه سیستم تولید به صورت مکانیزه فعال است، حدود ۳۰۰ نفر نیز به صورت غیر مستقیم نیز مشغول به کار هستند.

پایان خبر

این خبر را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to Twitter
  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

آخرین اخبار

تبلیغات

kosar