شلیک موشک «الصرخه۳» به محل استقرار نظامیان سعودی در جازان

نیروهای ارتش یمن و انصارالله امروز یک فروند موشک «الصرخه۳» را به سمت محل استقرار شبه نظامیان عربستان در جازان واقع در جنوب این کشور شلیک کردند.

دانش‌آموخته تهران نامزد سِمت مشاور امنیت ملی ترامپ +عکس

معروف است آمادگی بدنی بالای او در عملیات کوهستانی اطراف کابل به کمکش می‌آمد اما دلیل حضور او در عراق و افغانستان چیز دیگری بود: سابقه او به عنوان دانش‌آموخته مدرسه نظامی آمریکایی‌ها در تهران و قدرت تکلم به زبان فارسی.

کمک 452 میلیارد تومانی دولت یازدهم به سازمان‌های بین‌المللی +جدول

دولت در لایحه بودجه سال آینده، قصد دارد 150 میلیارد تومان اعتبار برای سهميه حق عضويت و كمك دولت ايران بابت مخارج سازمان ملل متحد و ساير سازمانهاي بين المللي و تعهدات در اختیار وزارت خارجه قرار دهد.

حضور روس‌ها در نوژه و معادلات پیچیده این روزهای غرب آسیا

بمب افکن‌هایی که از نوژه پرواز، آسمان عراق را پشتِ سر گذاشته و مواضع تروریست‌های تکفیری در «دیرالزور» سوریه را مورد هدف قرار داده بودند.

حذف نام عربستان از فهرست سیاه دردناک بود/احتمال قطع بودجه برنامه‌های سازمان ملل وجود داشت

دبیر کل سازمان ملل در اظهاراتی بی‌سابقه به دفاع از تصمیم خود برای حذف نام عربستان از فهرست ناقضان حقوق کودکان پرداخت و دلیل این اقدام را فشارهای خارجی و عدم حمایت شورای امنیت از خود اعلام کرد.

پاسخ قاطع ظریف به جبیر

وزیر خارجه ایران در پاسخ به اظهارات همتای سعودی خود درباره عدم دخالت در امور عراق با بیان اینکه نمی‌دانم عراق چه زمانی حاکمیتش را به عربستان واگذار کرده است، گفت: وقتی عراق را ترک می‌کنیم که عراقی‌ها بخواهند.

اصلی‌ترین پیام انتخابات لبنان/ حفظ تعادل قدرت سیاسی-نظامی حزب‌الله پس از ماه‌ها نبرد در سوریه

شهادت چهره های مبارز این گروه در سالهای اخیر همانند عماد و جهاد مغنیه، حاج علی فیاض و ابو محمد و یا اخیرا مصطفی بدرالدین تاییدی بر صداقت و روحیه ایثار و فداکاری برای منافع عموم مردم لبنان است.

پاسخ عربستان سعودی به ایران درباره حج


وزارت حج و عمره عربستان سعودی با انتشار بیانیه‌ای ایران را مانع اصلی عدم شرکت حجاج ایرانی در مراسم حج دانست.

چرا "خان طومان" سقوط کرد؟

نتيجه، يك بار ديگر، همچون ده ها مورد ديگر در سال هاي گذشته اين است كه آنچه حقيقت دارد، يا شكست است يا پيروزي؛ در مواجهه با امريكا، آتش بس و مذاكره، دروغي بيش نيست.

عربستان‌به‌دنبال وام ازصندوق‌بین‌المللی‌پول/شکست استفاده ابزاری از قیمت نفت در پرونده های منطقه

گزارش اخیر روزنامه «فاینشال تایمز» حاکیست که عربستان سعودی چنان با کاهش چشمگیر ذخایر مالی اش روبه رو شده است که برای نخستین بار از 25 سال پیش مجبور به وام گرفتن از بانک های جهانی شده است.

چرا با عربستان تعارف دارید؟!/ بدانید که ضعیف بودن و تسلیم‌ پذیری، طرف مقابل را جری‌‌تر می‌کند!

تنش‌هاي عربستان با ايران به سطح بي‌سابقه‌اي رسيده و اين سؤال در محافل سياست خارجي مطرح است كه سرنوشت اين مناسبات به كجا ختم خواهد شد؟ پيروز مجتهد‌زاده، ژئوپليتيسين ايراني و استاد دانشگاه تربيت مدرس، به طور سنتي از منتقدان سياستگذاري مناسبات ايران با كشورهاي عربي، به خصوص عربستان است.

اس300 وارد ایران شد +توضیحات وزارت خارجه

سرانجام پس از 9 سال از امضای قرارداد فروش سامانه موشکی اس 300 بین ایران و روسیه این محموله از طریق راه انزلی وارد ایران شد. سخنگوی وزرات خارجه ورود بخش اول سامانه دفاع هوایی S300 از روسیه به ایران را تایید کرد.

آخرین اخبار

تبلیغات

kosar