شهرداری را شما مجبور به تراکم‌فروشی کردید آقای روحانی!


رئیس‌جمهور به جای پرداخت بدهی‌های دولت به شهرداری تهران، به متلک‌گویی علیه این نهاد افتاده است.
آقای روحانی دیروز «اجلاس بین‌المللی مجمع جهانی شهرهای اسلامی» را تبدیل به فرصتی برای حمله به یکی از رقبای خود (قالیباف) کرد و با کنایه گفت: تأمین هزینه‌های شهر از مسیر تراکم‌فروشی، فروش حقوق مردم است.


وی با بیان اینکه «ساختمان‌ها باید محل آرامش مردم باشد نه ابزار سودآوری»، اظهار داشت: پیدا کردن منابع مشروع و سالم درآمدی برای شهرها ضروری است و دولت آماده همکاری و تهیه لوایح لازم است.
وی گفت: تأمین هزینه‌های شهر از مسیرهای نادرست مانند تراکم‌فروشی، فروش حقوق مردم و نسل‌ها است.
رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه با بیان اهمیت جست‌وجوی راههای ایجاد درآمد مشروع برای شهرها، اظهار داشت: اگر شهرها و شهرداری‌ها نیازمند منابع درآمدی هستند، بایستی به فکر منابع درآمدی سالم برای اداره آنها بود و دولت آماده است با تهیه لوایح لازم برای شهرداری‌ها و اداره شهرها از طریق منابع مشروع اقدام کند.
این اظهارات در حالی است که دولت در 4 سال گذشته شهرداری تهران را بایکوت کرده و نه تنها به لحاظ بودجه‌ای کمکی به شهرداری پایتخت نمی‌کند بلکه با افزایش بدهی‌های خود به 14 هزار میلیارد تومان، از بازپرداخت آن طفره می‌رود. بخشی از این بدهی‌ها، مربوط به اجرای تعهداتی است که دولت با ترغیب به اجرای آنها، وعده تأمین مالی را داده بود اما بعدها به وعده خود عمل نکرد.
با این اوصاف به نظر می‌رسد شایسته است که آقای روحانی به جای ایراد خطابه از موضع مدافع حقوق شهروندی، بدهی‌های خود را به شهرداری تسویه کند تا شهرداری مجبور به اموری نظیر تراکم‌فروشی نشود.

پایان خبر

این خبر را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to Twitter
  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

آخرین اخبار

تبلیغات

kosar